Dlaczego ten inwestor Tesli widzi, że kapitał rynkowy Bitcoina wzrósł o 1 bilion dolarów w ciągu 5 lat?

Dziesięć lat po pojawieniu się Bitcoin’a, topowa moneta nadal radzi sobie stosunkowo dobrze i zyskuje na popularności.

Wiele osób oczekuje, że Bitcoin wkrótce osiągnie prawdziwą masową popularność. Nawet inwestorzy instytucjonalni zmieniają swoje spojrzenie na Bitcoin, a niektórzy z nich, jak Grayscale, kupują tysiące Bitcoinów.

Być może, to szaleństwo wynika z rosnących oczekiwań, że Bitcoin Future w końcu będzie powszechnie akceptowany jako realny magazyn wartości, aby amortyzować rosnącą inflację związaną z fiatem, pozycję, którą złoto zmonopolizowało przez setki lat. Z tą akceptacją, cena Bitcoin’a ujrzy hiper-bullish ruch, wysyłając swój całkowity limit rynkowy do ponad 1 biliona dolarów. Tak twierdzi Yassine Elmandjra, analityk współpracujący z Ark Investment Management.

Nie ignoruj BTC jako klasy aktywów.

W raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu Elmandjra wyraził opinię, że inwestorzy nie powinni ignorować Bitcoina jako rosnącej klasy aktywów. Fakt, że ten analityk pracuje z Arką jest godny uwagi.

Ark jest bez wątpienia jednym z najlepszych zespołów zarządzających inwestycjami na rynku, po prawidłowym oszacowaniu ceny docelowej dla Tesli, która opłaciła się, ponieważ cena Tesli wzrosła w tym roku o 400%.

Bitcoin jest wcześnie na monetyzację.

Bitcoin był chwalony jako najlepiej działający atut dekady. Pod koniec 2017 roku osiągnął swoją wartość ATH (All-Time-High) zegarową 20 tys. dolarów za sztukę. Chociaż od tego czasu cena powróciła do obecnego poziomu 10 tys. dolarów, większość analityków i inwestorów jest zgodna co do tego, że najwyższa moneta nadal ma bardzo duży potencjał dla wykładniczej aprecjacji.

W raporcie Elmandjra stwierdza, że Bitcoin może wkrótce balonować, aby przekroczyć 1 bilion dolarów w limitach rynkowych. Obecnie limit rynkowy BTC wynosi około 200 miliardów dolarów, co sprawia, że projekcja o wartości ponad 1 biliona dolarów jest bardzo przykuwająca uwagę. Zespół Ark Investment Management szacuje, że limit rynkowy może wzrosnąć do około 5 trylionów dolarów w ciągu dekady.

Istnieje jednak pewne ryzyko związane z rozwojem Bitcoin’a, a głównym zagrożeniem jest masowa akumulacja Bitcoin’a przez kilka podmiotów takich jak Grayscale. Jeśli kilka podmiotów osiągnąć całkowitą dominację nad transakcjami Bitcoin, Bitcoin propozycji wartości jako zdecentralizowanej klasy aktywów może ucierpieć.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.