Bitmain Delay Delivery of Bitcoin Miners o trzy miesiące, jako współzałożyciele bitwy o kontrolę nad firmą

Bitmain opóźnił dostawy swoich maszyn górniczych Antminer bitcoin o trzy miesiące, jak kłótnia między współzałożycielami, Jihan Wu i Micree Zhan Ketuan, do kontroli firmy intensyfikuje.

Według postu na oficjalnym koncie Bitmain w Wechat, Pekin producentem Bitcoin na podstawie powiedział, że klienci, których zamówienia miały być dostarczone w czerwcu i lipcu będą musieli czekać do września i października.

Sprzęt jest zazwyczaj zamawiany na trzy miesiące przed dostawą. Oznacza to, że opóźnione dostawy mogły być zamówione około marca, co sprawia, że kosztowne jest sześciomiesięczne oczekiwanie na poszkodowanych górników bitcoinów.

Bitmain powiedział w czwartkowym ogłoszeniu, że opóźnienie jest wynikiem „zewnętrznej ingerencji w zarządzanie firmą“. Frakcja Jihan Wu jest podobno w kontroli konta Wechat firmy.

Firma oferuje dwie opcje dla swoich klientów jako rekompensatę za opóźnienia. Po pierwsze, klienci mogą napisać do Bitmain z prośbą o przyspieszenie dostaw. Jeśli nie otrzymają sprzętu po 60 dniach od złożenia wniosku, klienci mogą poprosić o zwrot pieniędzy.

Druga opcja obejmuje kupony gotówkowe odpowiadające teoretycznym przychodom z wydobycia od chwili obecnej do rzeczywistej daty dostawy. Kupony te mogą być wykorzystane do zapłaty za przyszłe zamówienia. Te dwie opcje nie mogą być stosowane łącznie.

Wu i Micree Zhan są obecnie zaangażowani w gorzką walkę o kontrolę Bitmaina.

Dwóch współzałożycieli prowadziło firmę razem przez wiele lat, ale Zhan został wyrzucony z firmy przez Wu w październiku ubiegłego roku w kontrowersyjnych okolicznościach.

W czerwcu, sąd w Chinach orzekł na korzyść Zhana, pozwalając mu wrócić do władzy. Zhan, który jest właścicielem 37% udziałów w firmie, przejęła teraz kontrolę nad operacjami Bitmain w Shenzhen.

Jednakże, waśń najwyraźniej zaczyna mieć negatywny wpływ na działalność Bitmain’a. W lipcu, około 10.000 Antminerów, o wartości około 10 milionów dolarów, zostało podobno „skradzionych“ z zakładu górniczego należącego do firmy w Mongolii Wewnętrznej. Niektóre raporty mówią, że sprzęt został „nielegalnie przekazany“.

W związku z ostatnią czkawką operacyjną, Thomas Heller, dyrektor ds. globalnej działalności w basenie wydobywczym Bitcoin F2pool, wezwał górników do przestawienia się na maszyny obsługiwane przez konkurencję Bitmain, takie jak Microbt i Canaan.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.